Yardım

Kargo ücreti ne kadar?

elektrikmar.com farkıyla, tüm ürünlerde kampanya süresince, 50 TL ve üzeri Alışverişlerde kargo ücretsizdir. Toplam sepet tutarı 75TL altında ise, sabit kargo ücreti 6 TL dir.

Kapıda Ödeme ücreti ne kadar?


Ödeme şekli olarak "Kapıdan Ödeme Seçeneğini" tercih edebilirsiniz. Kapıdan ödemelerde; isteğe göre Kredi Kartı veya Nakit olarak yapılabilir. Kapıdan ödemelerde Kargo firması tarafından 6 TL tahsilat bedeli alınır. Bu bedel Kargo firmamız tarafından sabit olarak elektrikmar.com'a özel belirlenmiştir. elektrikmar.com bu bedelden hiçbir komisyon almaz.

 

Siparişim ne zaman bana ulaşır?


Sipariş süresince yapılan işlemler( hazırlanıyor, iptal edildi, ödeme bekleniyor, onay bekleniyor vb. gibi) E-Mail veya SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılmaktadır. elektrikmar.com'a sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren en geç 2 iş günü içerisinde ürünleriniz hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir.  Saat 15:00'a kadar verilen siparişler genel olarak aynı gün kargoya verilir. Kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme ve sorunlardan dolayı elektrikmar.com firması sorumlu tutulamaz.

 

Siparişim nasıl teslim edilecek?


Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren İstanbul için en geç 2 iş günüdür.Fakat yine de asıl teslim tarihi satın alacağınız ürün sayfasındaki kargolama tarihidir.  Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin adınıza kargoyu alabilen sorumlu kişilere teslim edilir. Siparişinizin takibini 'Hesabım' sayfasındaki 'Sipariş Takibi' bölümünden yapabilirsiniz.

 

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?

Kargo, teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir "Ziyaret Notu" bırakacaktır. Bu durumda siparişinizi 3 gün içinde bulunduğu kargo şubesinden sizin teslim almanız gerekmektedir.

 

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Her hangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz.

 

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa 'Bize Ulaşın' sayfasında sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en yakın kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. Dilerseniz 0 850 302 59 55 no'lu telefondan müşteri hizmetlerine veya 0532 371 76 11 numaralı iade birimimizi arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 

Önemli Bilgiler!
K.K.T.C. sevkiyatları hakkında

Şu an K.K.T.C.'ye gönderimimiz yoktur.

Yurtdışı sevkiyatları hakkında

Sevkiyatlarımız sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindedir.

 
Sevkiyat Günleri

Hafta içi hergün ve hafta sonu cumartesi öğle'ye kadar dağıtım yapılır.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler

    1- Gönderilen koli veya paketinizde herhangi bir hasar, eziklik, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum varsa; lütfen gönderiyi teslim almayın. Kargo bize geri dönecek ve gerekli işlem yapılacaktır.

    2- Kargonuzu teslim aldıktan sonra, kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol edebilirsiniz. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz; kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz.

    3- Kargo yetkilisinin tanıklığında, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri tutanak olmadığı için ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

    4- Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen en kısa zamanda bize haber veriniz.
    Siparişinizdeki ürün/ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayın.

    5- İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının (2 kopya) ürünle birlikte gönderilmesi gerekir. Aksi halde yasal olarak iptal işlemi gerçekleştirilemez.